Vapování HHC – jaké účinky můžete očekávat

Vapování je v současné době stále populárnější. Stále větší množství uživatelů se postupně uchyluje k vapování HHC. Tento článek vám představí účinky, které můžete pozorovat, jestliže budete vapovat HHC.

Co je HHC?

HHC neboli hexahydrokanabinol či hexahydrocannabinol je psychoaktivní sloučeninou získávanou z konopí. HHC má podobné molekulární složení a podobné účinky na tělo jako THC. HHC se v konopí nachází jen v malém množství, proto se většinou vyrábí hydrogenací THC. Tento proces spočívá ve výtažku z THC, který je následně chemicky obohacen o vodíkové atomy a podroben působení katalyzátorů jako zinek nebo nikl, čímž se transformuje na HHC. Díky zvýšenému obsahu vodíku je HHC stabilnější a lépe odolává UV záření a vysokým teplotám než THC.

 

Jak vapovat HHC?

HHC je možné vapovat několika možnými způsoby. U všech však budete potřebovat vapovací pero nebo vaporizér. Představujeme vám přehled nejčastějších způsobů.

  • HHC e-liquid

Vapování HHC (hexahydrokannabinolu) pomocí HHC e-liquidu probíhá podobně jako vapování jiných typů e-liquidů. Je potřeba zvolit vaporizér/vapovací pero, které je kompatibilní s e-liquidy. Takových vaporizérů je na trhu nejvíce. Vaporizér naplníte e-liquidem nakapáním do zásobníku. E-liquid se po zapnutí vaporizéru začne zahřívat a následně je připraven k použití.

  • HHC oleje

Místo HHC e-liquidu můžete použít i HHC oleje. Je však zapotřebí zvolit vhodný typ vaporizéru, který je kompatibilní s oleji. HHC olejem naplníte vaporizér například prostřednictvím pipety. Následně vaporizér zahřejte a můžete začít vapovat.  

  • HHC cartridge

Třetí velmi častou metodou je vapování HHC pomocí HHC cartridge. Budete potřebovat vaporizér kompaktní s cartridgemi. HHC cartridge, která obvykle obsahuje olej, vložíte do vaporizéru a vaporizér tak můžete začít používat.

  • HHC květy

Pokud chcete vapovat HHC květy, je zapotřebí vlastnit speciální typ vaporizéru, který je určen pro sušené byliny. Květy je nejdříve potřeba nadrtit nebo nasekat, což umožní snadnější vapování. Nadrcené květy se vloží do vaporizéru. S jejich množství to není potřeba přehánět. Měl by kolem nich zůstat prostor, kterým bude procházet vzduch. Naplněný vaporizér můžete následně zapnout a po zahřátí květů začít vapovat.

 

Jak působí HHC na tělo a mysl?

HHC může mít na lidský organismus různé účinky. Spousta uživatelů pociťuje především zlepšení nálady, euforii a stav relaxace. Po požití HHC se budete cítit šťastnější, citlivější na hudbu a umění a lépe si vychutnáte jídlo. HHC je možné použít i pro odbourání stresu, nervozity a napětí. Mimo to HHC u některých jedinců také tlumí bolest a pomáhá k lepšímu spánku.

I přes velké množství pozitivních účinků je však zapotřebí k němu přistupovat opatrně. U citlivých jedinců může vyvolat úzkosti, závratě, paranoiu, nespavost, zrychlený srdeční tep či sucho v ústech nebo zčervenání očí.

HHC v porovnání s THC nabízí méně psychoaktivních účinků. Navíc je oproti THC legální konopnou variantou. Pokud HHC porovnáme s CBD, účinky HHC by měly být vyšší. CBD je však již více studováno.

Přistupujte k HHC s opatrností a začínejte vždy na menších dávkách, tj. 3–5 mg, abyste zjistili, jak látka působí na vaši mysl a tělo. Pokud u vás budou převažovat negativní účinky nad pozitivními, okamžitě látku vysaďte, případně rapidně snižte přijímané množství.

Používáme ověření věku Adulto