Srovnání vapování HHC s jinými způsoby konzumace HHC

Popularita HHC roste. Máte zájem vyzkoušet HHC produkty, ale nevíte, jaký způsob konzumace zvolit? Přinášíme vám přehled dostupných možností.

 

Vapování HHC

Pro vapování HHC budete potřebovat vaporizér nebo vapovací pero. Vapovat HHC je možné hned několika způsoby. V současné době je možné zakoupit již naplněná předem připravená jednorázová vapovací pera. Jejich užití je nejsnazší. Můžete si také zakoupit vapovací pera nebo vaporizéry, které je možné opakovatelně doplňovat.

Pro doplňovatelný způsob vapování HHC využijete jedno z následující:

  • HHC e-liquidy: Jedná se o nejrozšířenější způsob vapování HHC. E-liquidem stačí naplnit zásobník.
  • HHC cartridge: Dále může využít předpřipravené cartridge s HHC olejem, které vložíte do vaporizéru.
  • HHC oleje: Vaporizéry speciálně navržené pro používání s oleji můžete naplnit HHC olejem.
  • HHC květy: Jestliže byste rádi vyzkoušeli vapování sušených HHC květů, budete potřebovat speciální vaporizér vhodný na sušené byliny. Květy je zapotřebí nadrtit a vložit do vaporizéru.

Vapování je sice propagováno jako zdravá alternativa kouření, dávejte si však pozor, jaké HHC náplně používáte ve svém vaporizéru. Rozhodně si nepořizujte nekvalitní e-liquidy, cartridge nebo oleje, které obsahují dodatkové přísady včetně syntetických kanabinoidů. Dejte na uživatelské recenze a vybírejte jen vysoce hodnocené produkty.

Účinnost je u vapování poměrně rychlá, závisí však především na nastavené teplotě a užitém množství.

 

HHC oleje a kapky

HHC oleje není nutné užívat pouze za pomocí vapování. Existují také další způsoby jejich využití:

  • Nanášení HHC oleje nebo kapek pod jazyk: Jedná se o tzv. sublingvální způsob. HHC olej nebo kapky je možné nakapat přímo pod jazyk. Tato možnost přináší téměř okamžitý účinek, jelikož se HHC dostane do těla ihned díky slinám v ústech.
  • Dávkování HHC oleje nebo kapek do jídla: HHC oleje či kapky je možné přimíchat do pokrmů nebo nápojů, které konzumujete. Účinky dávkování HHC s jídlem jsou mírně opožděné od výše uvedených metod. HHC totiž musí projít spolu s konzumovaným jídlem či pitím trávicím traktem, odkud začne následně účinkovat.
  • Aplikování na kůži: HHC kapky nebo olej je možné také aplikovat přímo na pokožku. Nejčastěji se takto užívá HHC ve spreji. Sprej vám může ulevit od bolesti, zbavit stresu, uvolnit tělo nebo dodat chuť k jídlu. Účinky HHC se projeví do pár minut od aplikace.

 

HHC květy

HHC květy je možné kromě již zmíněného vapování užít dalšími způsoby, jako je kouření a přimíchání do jídla.

  • Kouření HHC květů: Jedná se o nejčastější způsob, jak HHC květy využít. Rozdrcené HHC květy je možné zabalit do papírku či vložit do dýmky. Kouření HHC květů přinese nejrychlejší a nejsilnější účinek. Proto si především ze začátku dejte pozor na konzumované množství.
  • Přimíchání HHC květů do jídla: HHC květy je možné přimíchat do jídla. Nejčastěji se přidávají do sušenek. Nejprve je nutné upéct samostatné květy při nízké teplotě. Tím se aktivují jejich účinky. Následně se květy smíchají s tukem (například s máslem), ve kterém se vylouhují a poté odstraní. Tuk použijete poté pro pečení sušenek místo klasického tuku. Stejně jako u přimíchávání HHC olejů či kapek je nástup účinku pomalejší.


HHC cukrovinky

V předpřipravených HHC cukrovinkách je nejnižší podíl HHC ze všech zmíněných možností. Na druhou stranu je prostřednictvím HHC cukrovinek snazší korigovat přijímané množství HHC. Zakoupit můžete různé cukrovinky od bonbonů přes lízátka, čokoládové tyčinky až po dorty. Sladká chuť zamaskuje chuť kanabinoidu a zároveň se v trávicím traktu přemění na silnější a účinnější látku.

Používáme ověření věku Adulto