Proč vapovat HHC?

HHC je kanabinoidní látka, která v poslední době nabírá na popularitě. Existuje ve formě různých přípravků od HHC květů, extraktů, olejů či také ve formě cukrovinek nebo v podobě e-liquidů do vapovacích per a vaporizérů. A právě o tom, co Vám vapování této látky obnáší si povíme více tomto článku. 

Co je to HHC?

HHC neboli hexahydrokanabinol či hexahydrocannabinol je psychoaktivní sloučeninou, která může u konzumenta vyvolávat euforické stavy, zlepšovat náladu a způsobovat dočasné změny vnímání. Látka HHC tak může zvyšovat citlivost pro hudbu, umění či vnímání konzumovaného jídla. Stejně jako u THC se může dostavit pocit uvolnění a snížení stresu. 

Jak funguje vapování HHC?

HHC vaporizéry jsou plněny hexahydrocannabinolem, který přináší podobné účinky jako THC. Člověk by měl při prvních užitích HHC začít s nízkou dávkou a pokud je to zapotřebí postupně dávkování o malý kousek zvyšovat. Vapování z vaporizéru může být pro tělo méně škodlivé než tradiční kouření HHC. V tekutých e-liquidech do vaporizéru se nachází HHC kombinace sušeného květu, koncentrátů a olejů. 

Rozdíl mezi vapováním HHC a kouřením HHC

Při tradičním kouření HHC konopí dochází k jeho spalování. Do těla se dostávají škodlivé látky, včetně toxinů a karcinogenů, které poškozují plíce a mohou způsobit další zdravotní problémy, jako je chronická obstrukční plicní nemoc nebo rakovina plic. Tato metoda může také způsobit dušnost a podráždění dýchacích cest.

Vaporizéry fungují na bázi ohřívání e-liquidu, který při dosažení potřebné teploty aktivuje psychotropní sloučeniny obsažené v HHC a vytváří páru, kterou uživatel inhaluje. Nedochází tak k přímému spalování a tvorbě škodlivých látek vznikajících při kouření. Vapování je samozřejmě dále spojené s menším zápachem a díky nastavitelným teplotám na vaporizérech umožňuje uživateli korigovat dávkování. Oproti sublingválnímu, topickému a orálnímu užití má mnohonásobně rychlejší nástup účinku. 

Vaporizéry a HHC – jaké jsou možnosti?

Vaporizéry s HHC se prodávají buď jednorázové nebo víceúčelové (s vyměnitelnou náplní – cartridge nebo doplňovací). U jednorázových variant se nemusí uživatel starat o jejich údržbu. Některé jednorázové elektronické cigarety je možné opakovaně několikrát dobíjet přes micro USB, jiné doplnit nelze a jsou vyrobeny na omezený počet potahů. Jednorázové HHC e-cigarety je možné stejně jako klasické jednorázové vaporizéry zakoupit doplněné o různé, většinou ovocné, příchuti.

Pokud používáte doplnitelný vaporizér, řešením je zakoupit si HHC e-liquid, který má podobné složení jako tradiční e-liquid. Narozdíl od něj ale obsahuje místo nikotinu HHC destilát. Je možné také zakoupit HHC vaporizační cartridge, kterými můžete doplnit vaporizační pero. Stačí je pouze našroubovat na HHC vape a můžete začít vapovat. Stejně jako u jednorázových HHC elektronických cigaret jsou jak e-liquidy, tak i cartridge s HHC nabízený v několika různých ovocných příchutích, což Vám přinese z vapování lepší zážitek. 

Vaporizéry se od sebe liší cenou, velikostí, životností baterie, nastavitelností teploty, možnostmi nabíjení a dalšími faktory. Pro správnou funkčnost každého vaporizéru je důležitá jeho důkladná údržba a čištění. 

Závěr

Vapování HHC s sebou přináší několik zajímavých benefitů, které Vám mohou přinést jak fyzické tak i psychické zlepšení. Myslete však na to, že každá zábava s sebou nese i některá negativa. Jestliže s HHC začínáte, neužívejte zpočátku více než 3–5 mg HHC, pokud nevíte, jak tato látka působí konkrétně na Vaši mysl a Vaše tělo.

Používáme ověření věku Adulto