HHC: legální alternativa k THC

Konopí už není jen THC. V posledních letech se objevuje na trhu mnoho konopných novinek, a jednou z nejpopulárnějších je látka hexahydrokannabinol, známá jako HHC. Co je látka HHC, co od ní můžete očekávat a jak se liší od THC? Nejen to se dozvíte v tomto článku.

 

Co je HHC?

HHC neboli hexahydrokannabinol je podobně jako THC kanabinoid. Jedná se o hydrogenovanou formu THC, což znamená, že má velmi podobnou molekulární strukturu. HHC se podobá nejen chemicky, ale má také velmi podobné účinky. Na rozdíl od  THC je ale stabilnější a lépe tak odoláváná UV záření a vysokým teplotám. Oproti v dnešní době populárnímu CBD působí HHC psychotropně a mírně povzbudivě.

 

Je HHC legální?

I když se jednalo o zařazení HHC na seznam zakázaných látek, nakonec se na tomto seznamu HHC neobjeví. V České republice se tedy jedná aktuálně o legální látku. Legalita produktu však záleží na množství THC, které se v produktu s HHC nachází. Česká legislativa považuje za zákonnou hranici 1 % THC, tedy HHC produkty s maximálně 1 % THC můžete  pořídit legálně hned v několika formách.

HHC je možné užívat prostřednictvím vapování z vaporizérů nebo vapovacích per. Naleznete ho dále ve formě olejů, tabletek nebo cukrovinek od čokolád až po lízátka. I když se jedná o legální látku, měli byste si vždy dávat pozor, od jakého prodejce HHC kupujete. Především se obloukem vyhněte konopným přípravkům, které byly extrahovány pomocí zdraví škodlivých chemikálií.

 

Jak HHC působí na organismus?

Účinky HHC jsou podobné těm, které nabízí THC. Uživatelé nejčastěji při užívání HHC pociťují zlepšení nálady, euforii a  stav relaxace. Látka HHC může zvyšovat citlivost pro hudbu, umění či vnímání konzumovaného jídla. Někteří zaznamenávají i analgetické účinky, které jsou mírnější a méně intenzivní než u THC. Vzhledem k tomu, že je HHC relativně novinkou, je potřeba brát v úvahu, že výzkumy jeho pozitivních a potenciálních vedlejších účinků jsou zatím omezené.

Každý jedinec může na HHC reagovat odlišně, nicméně většina uživatelů popisuje, že HHC pomáhá zmírňovat tělesnou bolest, uvolňovat napětí a nervozitu a přináší příjemný pocit relaxace, což může pozitivně ovlivnit kvalitu spánku. Je odhadováno, že HHC má asi 80 % síly THC, což je důvod, proč by osoby s nižší tolerancí měli k HHC přistupovat opatrně. Zejména u vapování se doporučuje začít s nízkou dávkou, ideálně 3–5 mg, abyste zjistili, jak látka působí na vaši mysl a tělo.

Přestože HHC může mít pozitivní účinky, u citlivějších jedinců se mohou objevit negativní reakce jako úzkosti, závratě, paranoia, nespavost, sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, zrychlení srdečního tepu nebo zarudlé oči. Proto je důležité, jak již bylo zmíněno, přistupovat k HHC s opatrností a vědomím možných rizik.

 

Proč zvážit HHC?

HHC je ideální volbou pro osoby, které chtějí silnější účinky, než přináší populární legální látka CBD. HHC má podobné účinky jako THC, avšak je jeho prodej i užívání legální.

Buďte však obezřetní. Důrazně vám nedoporučujeme po užití HHC usedat za volant nebo chodit na krevní vyšetření k lékaři. HHC může ovlivnit výsledky krevních testů, a tedy i testů na drogy. Vyhněte se také dalším činnostem, které vyžadují vyšší míru soustředění.

HHC přináší vesměs pozitivní účinky na lidský organismus, přistupujte k němu však obezřetně. Vždy začínejte s nižší dávkou a v případě potřeby ji následně mírně navyšte.

Používáme ověření věku Adulto